Взаємодія відділення НСПП у Волинській області з органами виконавчої влади області та місцевого самоврядування

опубліковано 28 лют. 2013 р., 04:18 НСПП Волинь
 26 лютого 2013 року заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення відділення НСПП у Волинській області В.Демидюк взяв участь у засіданні комісії з питань забезпечення своєчасності погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат Волинської обласної державної адміністрації. 
    Комісія відбулась під головуванням заступника голови облдержадміністрації Е.Стоєва. Він повідомив, що з початку року заборгованість із виплати заробітної плати скорочено майже на 900 тис грн і станом на 1 лютого вона становить 4,3 млн грн. У структурі загального боргу 2,7 млн грн, або 63,8% – це заборгованість на економічно активних підприємствах. Е.Стоєв підкреслив, що зменшення відбулось у всіх категоріях підприємств, окрім державної форми власності, суттєве скорочення зафіксовано на економічно активних підприємствах та підприємствах банкрутах. 
    Заступник голови облдержадміністрації звернувся до керівників районних та міських комісій, щоб вони посилили роботу та щомісяця проводили комісії, а також попереджували можливі заборгованості на підприємствах. 
    Начальник головного управління Пенсійного фонду в області П.Філіпчук повідомив, що фінансування видатків на виплату пенсій та грошової допомоги проводиться вчасно та в повному обсязі. Однак, поряд з цим, станом на 1 лютого залишається не сплаченою значна сума коштів по страхових внесках та єдиного соціального внеску. 
    Цього ж дня заступник начальника – завідувач сектора правового забезпечення відділення НСПП у Волинській області В. Демидюк взяв участь у засіданні комісії з питань забезпечення своєчасності сплати податків, внесення інших обов’язкових платежів, ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, детінізації заробітної плати Луцької міської ради та робочої групи з питань моніторингу заробітної плати найманих працівників суб’єктів господарювання, які діють на території міста Луцька. Його провів заступник міського голови Т.Яковлев. 
    Учасники зустрічі обговорили стан виплати заробітної плати та рівень оплати праці на підприємствах Луцька. 
    Т.Яковлев повідомив, що за даними моніторингу стану виплати заробітної плати п’ять підприємств економічно активного сектору міста станом на 1 лютого 2013 року не виплатили своїм працівникам 2 232,8 тис. грн заробітної плати. Станом на 1 січня зарплатний борг цих економічно активних підприємств становив 2 240,0 тис. грн. 
    Також учасники наради обговорили ситуацію із рівнем оплати праці на підприємствах міста. Начальник управління економіки міської ради Л. Ковпак зауважила, що за даними проведеного моніторингу рівня середньої заробітної плати найманих працівників міста, встановлено, що у 2012 році відбулось значне зменшення кількості підприємств із низьким рівнем середньої заробітної плати (якщо у січні їх було 44, то за результатами грудня таких підприємств було 9). У січні ж 2013 року 13 суб’єктів господарювання нарахували своїм працівникам заробітну плату в розмірі, середній рівень якої менше ніж 1147 грн. 
    В ході наради наголошувалося, що окремі підприємства боргують заробітну плату не лише своїм працівникам, але й не здійснюють відрахувань до різних фондів. Тому на наступне засідання комісії планують запросити керівників таких підприємств. 
    Того ж дня у відділенні НСПП Волинської області проведено робочу нараду за результатами засідань вищезазначених комісій. Працівники проаналізували ситуацію на тих підприємствах, де на сьогодні відзначається підвищений рівень конфліктогенності з метою попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та намітили заходи щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів.
Comments