Забезпечення виплати заробітної плати на Волині – одне з найважливіших завдань органів влади усіх рівнів

опубліковано 27 лют. 2015 р., 00:14 НСПП Волинь
 
25 лютого 2015 року начальник відділення НСПП у Волинській області О.Клімович взяв участь у засіданні тимчасової комісії з питань забезпечення своєчасності погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Засідання відбулось під головуванням заступника голови Волинської обласної державної адміністрації С.Кошарука.
  На засіданні комісії були присутні керівники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади області, представники міських (міст обласного значення) рад.
  Присутні розглянули два питання порядку денного:
  1. Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях, дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці станом на 1 лютого 2015 року.
  2. Про проведену роботу в області з питань погашення заборгованості із заробітної плати підприємств-банкрутів.
  Заступник голови ОДА проінформував, за статистичними даними станом на 1 лютого 2015 року загальна сума заборгованості з виплати заробітної плати в області становила 22,9 млн грн.
  У структурі загального боргу 21,4 млн грн або 93,6 відсотка становила заборгованість на економічно активних підприємствах.
  Заборгованість економічно неактивних підприємств склала 323,0 тис. грн або 1,4 відсотка в загальній сумі, підприємств-банкрутів – 1142,2 тис. грн або 5 відсотків в загальній сумі.
  За оперативними даними станом на 20 лютого цього року загальна сума заборгованості зменшилась і становила майже 15 млн. гривень.
  Начальник відділення НСПП у Волинській області також взяв участь в обговоренні питання щодо погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах, в установах, організаціях, що перебувають в системі запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).
  Щодо рівня оплати праці відмічено, що окремі роботодавці області продовжують нараховувати працівникам заробітну плату, середній рівень якої нижче розміру мінімальної заробітної плати у державі, на сьогодні це 1218 грн. Якщо проаналізувати списки таких підприємств, установ та організацій, за січень 2015 року їх кількість складала 29, з них 3 сільськогосподарських.
  Про проведену роботу в області протягом з питань погашення заборгованості із заробітної плати підприємств-банкрутів поінформувала завідувач сектору з питань банкрутства Головного управління юстиції в області.
  Того ж дня О. Клімовичем було проведено робочу нараду у відділенні НСПП та ознайомлено працівників з результатами розглянутих на засіданні тимчасової комісії питань. Працівники відділення проаналізували ситуацію на підприємствах, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктогенності з метою попередження випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин та здійснення заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів.

Comments