На Волині відбулось засідання Територіальної тристоронньої соціально-економічної радиголовка

опубліковано 24 вер. 2014 р., 01:17 НСПП Волинь   [ оновлено 29 вер. 2014 р., 06:39 ]
   
26 серпня 2014 року в.о. начальника відділення НСПП у Волинській області В.Демидюк взяв участь у засіданні Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради. На засіданні був присутній голова Волинської облдержадміністрації В.Гунчик.
    На порядку денному розглянули чотири питання: 1. Про внесення змін у складі Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради від сторони представників облдержадміністрації та обласного об’єднання організацій роботодавців; 2. Шляхи вирішення проблем у сфері діяльності трудових архівів; 3. Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях, дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці; 4. Про стан охорони праці, виробничого травматизму на підприємствах області.
    На початку засідання учасників привітав голова Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради І.Карпомиз (голова Федерації професійних спілок області). Він зазначив, що соціальний діалог є одним з головних чинників соціальної стабільності Волині. За його словами, за увесь час діяльності ради було напрацьовано чимало спільних рішень та ініціатив для розвитку регіону. Завдяки сконсолідованим зусиллям соціальних партнерів в області вдається вирішити найгостріші соціально-економічні питання.
    Про внесення змін у складі Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради від сторони представників облдержадміністрації та обласного об’єднання організацій роботодавців доповів секретар ради, заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Ю. Кобець.
    Відповідно до Розпорядження голови облдержадміністрації від 18.08.2014 року № 304 до складу ради за згодою увійшов начальник відділення НСПП в області О. Клімович.
    Заступник директора державного трудового архіву Волинської області М.Багнюк розповіла про шляхи вирішення проблем у сфері діяльності трудових архівів. Вона зазначила, що загалом в області функціонує 20 трудових архівів: 16 діє в районах та 4 – в містах обласного значення. Важким є питання забезпечення функціонування трудових архівів у районах. Наприклад, деякі сільські ради зберігають архівні справи колгоспів, котрі знаходилися на території цих районів. Щоправда, більшість сільських рад є дотаційними, тому питання зберігання трудових справ часто є невирішеним.
    Про погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах, в установах та організаціях, дотримання мінімальної заробітної плати розповів начальник територіальної державної інспекції із питань праці в області Ю.Бондарчук. За його словами, станом на 1 серпня 2014 року підприємства області боргують своїм працівникам 13 млн 54 тис. грн. Наприклад, у порівнянні з попереднім місяцем заборгованість зросла на 2,5 мільйонів гривень.
    Начальник територіальної державної інспекції з питань праці в області зазначив, що основними причинами заборгованості є несвоєчасне надходження державного фінансування на підприємства та безвідповідальність керівників. За його словами, аби подолати це явище, фахівці проводять особисті бесіди і консультації з керівниками, а також моніторинги. Роботодавці заплатили шість тисяч гривень штрафу через борги. До суду передано 65 справ про притягнення до адміністративної відповідальності.
    Також Ю.Бондарчук зауважив, що частина волинських підприємств досі платять заробітну платню, яка нижча за мінімальну.
    Середня заробітна платня на Волині складає 2 тисячі 300 гривень.
    Про стан охорони праці, виробничого травматизму на підприємствах області розповів начальник територіального управління Держгірпромнагляду у Волинській області О.Давидюк. З його слів, найбільше випадків травматизму зафіксовано у вугільній промисловості, соціально-культурній сфері, будівництві, харчовій та деревообробній промисловості. Найбільше працівників травмувалися на виробництві у Луцьку, Нововолинську, Луцькому та Горохівських районах.
    О.Давидюк зазначив, що рівень виробничого травматизму протягом останніх років знизився внаслідок скорочення обсягів виробництва. Окрім цього, чимало працівників працюють за договорами підряду, на власний страх та ризик. Якщо така людина травмується на виробництві, випадок не обліковується.
    По закінченню засідання голова Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради наголосив, що першочерговим завданням соціального діалогу і надалі залишається удосконалення економічних, виробничих, соціальних та трудових стосунків в області. За результатами розглянутих питань порядку денного було прийнято відповідне рішення. Цього ж дня у відділенні НСПП відбулася нарада, на якій обговорено результати засідання Територіальної тристоронньої соціально-економічної ради з метою вжиття заходів спільно із соціальними партнерами для поліпшення стану соціально-трудових відносин у трудових колективах області.
Comments