Волинська обласна Рада


Тісна співпраця відділення НСПП у Волинській області з Волинською обласною радою

опубліковано 18 груд. 2013 р., 23:02 НСПП Волинь

    
17 грудня 2013 року начальник відділення НСПП у Волинській області О.Клімович взяв участь у роботі постійної комісії з питань соціального захисту населення, трудових ресурсів та з питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що відбулась у малому залі Волинської обласної ради.
    На комісію були запрошені депутати обласної ради, керівники Волинського обласного центру зайнятості, обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів, виконавчої дирекції Волинського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, начальник головного управління Пенсійного фонду України в області, директор департаменту соціального захисту обласної державної адміністрації та жителі міста Луцька.
    Начальник відділення НСПП у Волинській області О.Клімович поінформував з питання: «Про стан соціально-трудових відносин в області».
    На початку свого виступу він наголосив, що робота відділення НСПП в області спрямована на сприяння поліпшенню соціально-трудових відносин та запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів); прогнозування їх виникненню попередження і врегулювання конфліктних ситуацій; здійснення посередництва при вирішені цих спорів на підприємствах, в організаціях, установах області.
    Також О.Клімович зазначив, що на громадських засадах відділення НСПП представляють трудові арбітри, незалежні посередники та завідувачі інформаційно-консультаційних центрів, які діють у містах та районах області. Він підкреслив, що, у разі виникнення конфліктних ситуацій на підприємствах, громадяни, які проживають на відповідних територіях, можуть отримати консультації на місцях.
    Аналізуючи стан соціально-трудових відносин в області начальник відділення НСПП в області відмітив, що найбільш конфліктогенними галузями є вугільна, будівельна та житлово-комунальна. Протягом 2013 року на соціально-трудові відносини в колективах області негативно впливав, в основному, такий конфліктогенний чинник, як заборгованість із виплати заробітної плати.
    О.Клімович навів порівняльну характеристику результатів діяльності відділення НСПП в області за 2012 рік та січень – листопад 2013 року щодо кількості перебування на обліку у відділенні підприємств; випадків дестабілізації соціально-трудових відносин, врегулюванню яких сприяло відділення, та зняття їх з обліку; суми погашеної заробітної плати, в результаті сприяння відділення; кількості проведених процедур.
    Крім того, начальник відмітив, що у відділенні НСПП функціонує система зв’язків зі сторонами соціального діалогу на усіх рівнях. Соціальними партнерами відділення НСПП є:
- Обласне об’єднання організацій роботодавців;
- Федерація профспілок області;
- Департамент соціального захисту населення;
- Волинський обласний центр зайнятості.
    Підсумовуючи О.Клімович наголосив, що для зниження в майбутньому соціальної напруги в області, насамперед, необхідно підвищувати рівень правової культури, як роботодавців так і найманих працівників і при цьому постійно пам’ятати, що правова культура – це не лише знання законодавства, а й усвідомлення його дотримання.
    За інформацією начальника відділення «Про стан соціально-трудових відносин в області», постійна комісії з питань соціального захисту населення, трудових ресурсів та з питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків від Чорнобильської АЕС Волинської обласної ради прийняла відповідне рішення.

За інформацією роботи відділення НСПП у Волинській області за 10 місяців 2012 року – депутати прийняли рішення

опубліковано 6 груд. 2012 р., 05:18 НСПП Волинь

4 грудня 2012 року начальник відділення НСПП у Волинській області взяв участь у роботі постійної комісії з питань соціального захисту населення, трудових ресурсів та з питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що відбулась в прес-клубі Волинської обласної ради.
    На порядок денний виносились питання: «Про Програму економічного і соціального розвитку на 2013 рік»; «Про стан виконання Територіальної програми зайнятості населення області у І півріччі 2012 року»; «Про стан соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях області за 10 місяців 2012 року»; «Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати у містах і районах області»; «Про стан виплати допомоги і компенсацій громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також використання коштів для їх пільгового медичного обслуговування»; «Про підсумки санаторно-курортного оздоровлення громадян, потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС»; «Про план роботи постійної комісії на І півріччя 2013 року». 
    Начальник відділення НСПП у Волинській області О.Клімович поінформував з питання: «Про стан соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях області за 10 місяців 2012 року». Аналізуючи стан соціально-трудових відносин в області він відмітив, що протягом 10-ти місяців 2012 року на соціально-трудові відносини в колективах області негативно впливав, в основному, такий конфліктогенний чинник, як заборгованість із виплати заробітної плати. 
    О.Клімович навів цифрові дані існуючої заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, в установах, організаціях області; розповів про роботу відділення із запобігання виникненню колективних трудових спорів; стан і результати задоволення висунутих найманими працівниками чи профспілкою вимог та колективних трудових спорів. 
    Підсумовуючи начальник відділення НСПП у Волинській області зазначив, що, як показує практика, майже всі колективні трудові спори або конфліктні ситуації в колективах підприємств області спричинені не лише неспівпаданням інтересів сторін, а й масовим порушенням вимог чинного законодавства. Тому, за його словами, першочерговим завданням влади має бути посилення контролю за дотриманням трудового законодавства, особливо – в частині забезпечення гарантій в оплаті праці. 
    О.Клімович висловив готовність постійно надавати органам місцевого самоврядування інформацію, необхідну для здійснення упереджуючих заходів та недопущення виникнення конфліктних ситуацій, а також сприяти, відповідно до повноважень, у вирішенні колективних трудових спорів та конфліктних ситуацій на підприємствах області. 
    З усіх питань порядку денного члени комісії прийняли відповідні рішення. 
    За інформацією начальника відділення «Про стан соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях області за 10 місяців 2012 року», постійна комісії з питань соціального захисту населення, трудових ресурсів та з питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків від Чорнобильської АЕС Волинської обласної ради вирішила: 
    1. Інформацію начальника відділення Національної служби посередництво і примирення у Волинській області Клімовича О.Д. «Про стан соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах організаціях області за 10 місяців 2012 року» взяти до відома. 
    2. Рекомендувати: 
    - головному управлінню праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи обласної державної адміністрації запровадити систему моніторингу щодо дотримання вимог законодавства у сфері соціально-трудових відносин (зокрема наявності укладених належним чином колективних угод на підприємствах; установах, організаціях); 
    - головам районних рад та районних державних адміністрацій розглянути питання щодо виплати заборгованості із заробітної плати для покращення соціально-трудових відносин між керівниками та найманими працівниками на підприємствах, установах, організаціях, які знаходяться на відповідній території за участю представників роботодавців; 
    3. Про результати розгляду проінформувати постійну комісію обласної ради з питань соціального захисту населення, трудових ресурсів та з питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварії Чорнобильській АЕС та відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області.

Проблемні питання Волинської області розглядались на сесії обласної ради

опубліковано 25 черв. 2012 р., 05:03 НСПП Волинь

    
21 червня 2012 року начальник відділення НСПП у Волинській області О. Клімович взяв участь у дванадцятій сесії Волинської обласної ради шостого скликання.

    Окрім звернення щодо виділення коштів з державного бюджету для усунення загрози життю мешканцям будинку по вул. Рівненській, 109 у місті Луцьку, а такожмовних питань, без тривалого обговорення та зауважень, рада прийняла рішення з питань:
- "Про внесення змін до рішення обласної ради від 29 грудня 2011 року № 9/2 «Про обласний бюджет на 2012 рік";
 - "Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку області на 2012 рік". Під час прийняття рішення по цьому питанню враховано пропозицію відділення НСПП щодо розгляду на засіданні постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту населення, ветеранів-пенсіонерів, трудових ресурсів питання "Про стан соціально-трудових відносин у Волинській області за 9 місяців 2012 року".

Участь відділення НСПП у Волинській області в постійній депутатській комісії Волинської обласної ради

опубліковано 8 лют. 2012 р., 06:24 НСПП Волинь

21 червня 2010 року працівники відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області взяли участь в постійній депутатській комісії Волинської обласної ради з питань соціального захисту населення, ветеранів-пенсіонерів та трудових ресурсів під керівництвом голови Волинської обласної ради Грицюка А.П.

Про стан соціально-трудових відносин станом на 21 червня 2010 року присутніх поінформував начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області Клімович О.Д. З питань, що стосуються покращення стану соціально-трудових відносин, було розглянуто проблему погашення заборгованості по заробітній платі на підприємствах, установах, організаціях області та методи впливу на керівників цих підприємств через обласну та районні ради з метою напрацювання чіткої схеми роботи та реальної зворотньої реакції у формі інформування цими керівниками членів комісії та відділення НСПП про результати проведеної роботи задля врегулювання чинників дестабілізації, що мають місце в даних колективах.

Члени комісії, взявши до відома інформацію начальника відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області про стан соціально-трудових відносин в області, прийняли рішення:

 

1.     Рекомендувати головам районних рад та районних державних адміністрацій розглянути питання щодо виплати заборгованості із заробітної плати для покращення соціально-трудових відносин між роботодавцями та працівниками на підприємствах, установах, організаціях, які знаходяться на відповідній території.  Розглянути дане питання за участі керівників вище названих підприємств, установ, організацій області.

 

2.     Про результати і вжиті заходи, відповідно до чинного законодавства, поінформувати постійну комісію з питань соціального захисту населення, ветеранів-пенсіонерів, трудових ресурсів Волинської обласної ради та відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області.

1-4 of 4