За інформацією роботи відділення НСПП у Волинській області за 10 місяців 2012 року – депутати прийняли рішення

опубліковано 6 груд. 2012 р., 05:18 НСПП Волинь

4 грудня 2012 року начальник відділення НСПП у Волинській області взяв участь у роботі постійної комісії з питань соціального захисту населення, трудових ресурсів та з питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що відбулась в прес-клубі Волинської обласної ради.
    На порядок денний виносились питання: «Про Програму економічного і соціального розвитку на 2013 рік»; «Про стан виконання Територіальної програми зайнятості населення області у І півріччі 2012 року»; «Про стан соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях області за 10 місяців 2012 року»; «Про стан погашення заборгованості з виплати заробітної плати у містах і районах області»; «Про стан виплати допомоги і компенсацій громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також використання коштів для їх пільгового медичного обслуговування»; «Про підсумки санаторно-курортного оздоровлення громадян, потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС»; «Про план роботи постійної комісії на І півріччя 2013 року». 
    Начальник відділення НСПП у Волинській області О.Клімович поінформував з питання: «Про стан соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях області за 10 місяців 2012 року». Аналізуючи стан соціально-трудових відносин в області він відмітив, що протягом 10-ти місяців 2012 року на соціально-трудові відносини в колективах області негативно впливав, в основному, такий конфліктогенний чинник, як заборгованість із виплати заробітної плати. 
    О.Клімович навів цифрові дані існуючої заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах, в установах, організаціях області; розповів про роботу відділення із запобігання виникненню колективних трудових спорів; стан і результати задоволення висунутих найманими працівниками чи профспілкою вимог та колективних трудових спорів. 
    Підсумовуючи начальник відділення НСПП у Волинській області зазначив, що, як показує практика, майже всі колективні трудові спори або конфліктні ситуації в колективах підприємств області спричинені не лише неспівпаданням інтересів сторін, а й масовим порушенням вимог чинного законодавства. Тому, за його словами, першочерговим завданням влади має бути посилення контролю за дотриманням трудового законодавства, особливо – в частині забезпечення гарантій в оплаті праці. 
    О.Клімович висловив готовність постійно надавати органам місцевого самоврядування інформацію, необхідну для здійснення упереджуючих заходів та недопущення виникнення конфліктних ситуацій, а також сприяти, відповідно до повноважень, у вирішенні колективних трудових спорів та конфліктних ситуацій на підприємствах області. 
    З усіх питань порядку денного члени комісії прийняли відповідні рішення. 
    За інформацією начальника відділення «Про стан соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях області за 10 місяців 2012 року», постійна комісії з питань соціального захисту населення, трудових ресурсів та з питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків від Чорнобильської АЕС Волинської обласної ради вирішила: 
    1. Інформацію начальника відділення Національної служби посередництво і примирення у Волинській області Клімовича О.Д. «Про стан соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах організаціях області за 10 місяців 2012 року» взяти до відома. 
    2. Рекомендувати: 
    - головному управлінню праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи обласної державної адміністрації запровадити систему моніторингу щодо дотримання вимог законодавства у сфері соціально-трудових відносин (зокрема наявності укладених належним чином колективних угод на підприємствах; установах, організаціях); 
    - головам районних рад та районних державних адміністрацій розглянути питання щодо виплати заборгованості із заробітної плати для покращення соціально-трудових відносин між керівниками та найманими працівниками на підприємствах, установах, організаціях, які знаходяться на відповідній території за участю представників роботодавців; 
    3. Про результати розгляду проінформувати постійну комісію обласної ради з питань соціального захисту населення, трудових ресурсів та з питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварії Чорнобильській АЕС та відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області.
Comments