КЕРІВНИЦТВО НСПП

Голова Національної служби 

посередництва і примирення


КУХНЮК Дмитро Володимирович

Народився: 2 грудня 1969 року у м.Житомир.

Освіта: вища, у 1995 році закінчив юридичний факультет Київського університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю "Правознавство".

У травні 1996 року отримав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.

    У 1996-2000 роках навчався в аспірантурі юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

З вересня 1998 року по серпень 2020 року працював на посадах асистента кафедри правосуддя; асистента, доцента кафедри нотаріального та виконавчого процесу і адвокатури Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

З 1996 року, за сумісництвом, працював на посадах:

– головного юридичного радника Підприємства з іноземними інвестиціями "Асеа Браун Бовері Лтд." (листопад 1996 року – січень 2000 року);

– головного юридичного радника ТОВ "Голден Телеком" (січень 2000 року – травень 2007 року);

– головного юридичного радника, директора юридичного департаменту, директора з правових та регуляторних питань ПрАТ "Фарлеп Інвест" (травень 2007 року – квітень 2012 року).

 

  З серпня 2012 року по вересень 2022 року – керуючий партнер адвокатського об'єднання "Мельник, Кухнюк і Партнери".

З серпня 2020 року по вересень 2022 року працював на посаді доцента кафедри нотаріального, виконавчого процесу та адвокатури, прокуратури, судоустрою в ННІ права Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Стаж педагогічної роботи у вищих навчальних закладах ІV рівня акредитації – 24 роки.

 

У 2008 році захистив кандидатську дисертацію на тему: "Судовий прецедент як джерело кримінально-процесуального права України", спеціальність 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика, судова експертиза (диплом кандидата юридичних наук від 25 квітня 2009 року ДК № 050310).

 

Опубліковано 46 наукових та навчально-методичних праць.

З 2000 року – член Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association).

З 2002 року – один із співзасновників, у 2003-2009 роках – член правління, у 2010-2012 роках – голова секції адвокатів та практикуючих юристів, з 2018 року – член Етичної комісії ВГО "Асоціація правників України".

Один із співзасновників, з квітня 2006 року по квітень 2011 року – перший віце-президент ВГО "Асоціація адвокатів України".

З 2006 року – член редакційної колегії журналу "Український адвокат".

У 2009-2010 роках – експерт програми ABA ROLI Американської асоціації юристів.

У 2011-2018 роках – експерт програм підвищення професійного рівня суддів та адвокатів Координатора проєктів ОБСЄ в Україні.

У 2016-2020 роках – експерт програми професійного розвитку адвокатів "Адвокат Майбутнього".

У 2020-2021 роках – експерт Програми USAID реформування сектору юстиції "Нове правосуддя".

У 2018-2021 роках викладач літньої школі "Верховенство права та конституціоналізм", створеної Координатором проєктів ОБСЄ в Україні спільно з Академією правових наук України та Конституційним Судом України.

14 вересня 2022 року Указом Президента України № 649/2022 призначений головою Національної служби посередництва і примирення.

Одружений, має доньку та сина.

 



Перший заступник Голови Національної служби посередництва і примирення

ЗАПАРА Світлана Іванівна

докторка юридичних наук, професорка,

трудовий арбітр та медіаторка

Освіта:

Здобула вищу освіту у Львівському національному університеті імені Івана Франка, де отримала ступінь спеціаліста за спеціальністю «Правознавство» та Полтавському педагогічному інституті за спеціальностями «Історія і право», «Практична психологія».

Проходила курс навчання у Міжнародній Організації Праці на програмі «Примирення і посередництво у трудових спорах», стажування в Халлє-Вітенбергському Університеті (Німеччина), за програмою німецької служби академічних обмінів Deutschen Akademischen Austauschdienstes (DAAD).

Трудова діяльність:

Має понад 20 років стажу в юридичній та адвокатській діяльності. З 2000 року – трудовий арбітр Національної служби посередництва та примирення. Брала участь у вирішенні колективних трудових спорів на виробничому, галузевому та національному рівнях.

Працювала 15 років деканом юридичного факультету Сумського НАУ. Викладач, освітній тренер з багаторічним досвідом.

Як керівник міжнародного проекту брала участь у реалізації гранту Польської фундації Вармінсько-Мазурського воєводства від Європейського Союзу на тему «Підприємливе покоління – інноваційні форми активації».

Виступала експертом у міжнародному шведсько-українському проекті у сфері вирішення трудових спорів з метою розробки «Нової моделі вирішення трудових спорів в Україні».

Є керівником більше як десяти наукових досліджень в сфері соціально-трудових відносин, сталого розвитку та автором понад 100 наукових праць, серед яких монографії, підручники, навчальні посібники. Співавтор науково-практичних коментарів до цивільно-процесуального кодексу та кодексу адміністративного судочинства України.

З травня 2003 року член Української Асоціації фахівців трудового права.

Одержала низку відзнак своєї професійної діяльності. Як громадський діяч номінована лауреатом конкурсу «Топ-50 – 2016» найкорисніших та найважливіших людей Сумщини у 2016 році.

За якісну багаторічну професійну діяльність неодноразово нагороджувалась почесними грамотами Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти та науки України, Міністерства аграрної політики України, Національної служби посередництва і примирення, Сумського національного аграрного університету, подяками Сумської обласної державної адміністрації, була нагороджена Сумською обласною премією та відзнакою імені А.С. Макаренка, іменними нагрудними відзнаками Петра Могили та Національної служби посередництва та примирення.

Розпорядженням Голови Національної служби посередництва і примирення від 27 червня 2022 року № 40 призначена на посаду першого заступника Голови Національної служби посередництва і примирення.


Керівник апарату Національної служби посередництва і примирення



МАРЧУК Роман Валентинович


  

Народився 30 жовтня 1989 року у м. Ужгород Закарпатської області.

 

Освіта: вища, закінчив Національний університет "Одеська юридична академія" за спеціальністю "Правознавство" (магістр права), а також Київський національний університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю "Публічне управління та адміністрування" (магістр публічного управління та адміністрування).

 

Протягом 2008-2009 років працював на посаді помічника ректора Закарпатського державного університету з юридичних питань.

Проходив стажування в Апараті Верховної Ради України в межах Програми стажування молоді у Верховній Раді України, заснованої за спільної ініціативи Асоціації колишніх членів Конгресу США та Верховної Ради України (Програма сприяння Парламенту України II (USAID).

 

Після проходження стажування – протягом 2010 – 2018 років працював в Апараті Верховної Ради України, секретаріаті Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя, Комітету Верховної Ради України з питань верховенства права та правосуддя, Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя.

 

З листопада 2018 по січень 2023 – працював у Міністерстві юстиції України, у Директораті правової політики у сфері судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів, Директораті правосуддя та кримінальної юстиції.

 

У 2019 році проходив стажування в Офісі Президента України, у Директораті з питань юстиції та правоохоронної діяльності.

 

Стаж державної служби – 13 років.

 

Державний службовець 3 рангу.

 

Переможець Всеукраїнського конкурсу "Молодий правник року 2018" у номінації "Молодий державний службовець".

 

З 2021 року – аспірант Національної академії внутрішніх справ на здобуття ступеня доктора філософії у галузі права.

Сфера наукових інтересів: питання функціонування конституційної юстиції та інституту парламентаризму, автор близько 40 наукових публікацій у галузі конституційної юстиції, демократії та прав людини.

 

За плідну науково-дослідну та активну громадську діяльність нагороджений Почесними грамотами Закарпатської облдержадміністрації та обласної ради, заохочувальною грамотою Конституційного Суду України, Подякою та Почесною грамотою Міністерства освіти і науки, Головного управління юстиції в Закарпатській області.

За активну участь у громадському житті нагороджений Подякою Прем’єр-міністра України.

За значний особистий внесок у розвиток правосуддя нагороджений відзнакою Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя.


Розпорядженням Голови Національної служби посередництва і примирення від 23 січня 2023 року № 4 призначений на посаду керівника апарату Національної служби посередництва і примирення.