В І Д Д І Л Е Н Н Я 

Національної служби посередництва і примирення 

у Волинській області

Відділення Національної служби посередництва і примирення у Волинській області - (Відділення) - є відокремленим самостійним структурним підрозділом Національної служби посередництва і примирення (НСПП), діяльність якого спрямовується, координується та контролюється відповідними посадовими особами НСПП та структурними підрозділами центрального апарату НСПП.

У своїй діяльності Відділення керуються Конституцією України, законами України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», «Про колективні договори і угоди», «Про соціальний діалог в Україні», іншими законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, Положенням про Національну службу посередництва і примирення, наказами і розпорядженнями НСПП та Положенням про Відділення.

Відділення очолює керівник, який призначається на посаду, звільняється з посади керівником апарату НСПП відповідно до законодавства про державну службу. 

Персонал Відділення складається з висококваліфікованих фахівців та експертів з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів). 

Відділення відповідно до структури НСПП та визначеного організаційно-правового статусу не є юридичною особою, має відповідну печатку та штамп встановленого зразка, що затверджується керівником апарату НСПП. 

Основними завданнями відділення НСПП у Волинській області є:

1. сприяння поліпшенню соціально-трудових відносин та здійснення заходів із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів). 

2. сприяння взаємодії сторін соціально-трудових відносин у процесі врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів), що виникли між ними. 

3. здійснення посередництва і примирення на всіх стадіях вирішення колективних трудових спорів (конфліктів). 

4. здійснення аналітично-інформаційної діяльності та прогнозування розвитку соціально-трудових відносин відповідно до визначеного порядку аналітично-інформаційної діяльності НСПП. 

5. здійснення на територіальному рівні оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців.

6. забезпечення здійснення соціального діалогу, вироблення узгоджених пропозицій щодо розвитку соціально-економічних та трудових відносин. 

7. підвищення рівня правової культури учасників соціально-трудових відносин.

Репрезентативність сторін соціального діалогу

Відповідно до частини 1 статті 7 Закону України «Про соціальний діалог в Україні» оцінка відповідності критеріям репрезентативності профспілок та їх об’єднань, організацій роботодавців та їх об’єднань проводиться: на національному та галузевому рівнях - Національною службою посередництва і примирення (далі - НСПП); на територіальному рівні - відповідними відділеннями НСПП.

Підтвердження репрезентативності суб’єктів сторони профспілок та сторони роботодавців здійснюється один раз на п’ять років. Профспілки, їх організації та об’єднання, організації роботодавців та їх об’єднання, у тому числі новоутворені, мають право звертатися до НСПП та відповідних її відділень для оцінки відповідності критеріям репрезентативності за наявності для цього фактичних підстав, але не частіше одного разу на рік.